Integracja zespołu klasowego to proces tworzenia więzi między uczniami, który ma na celu zwiększenie zaangażowania, komunikacji, współpracy i poczucia przynależności do grupy. Dziś na zajęciach z wychowawcą, uczniowie klasy 8c uczestniczyli w zabawie integracyjnej. Zabawa polegała na zbudowaniu jak najwyższej wieży za pomocą karteczek i taśmy klejącej. Zadanie uczniowie wykonali w grupach sześcioosobowych, a ograniczał ich tylko czas. Pomysłów było bez liku, a efekt końcowy zaskakujący. Uczniowie w grupach współpracowali energicznie i z ogromnym zaangażowaniem. Przekonali się, iż praca w zespole może być ciekawa i przyjemna, jednocześnie wykonywana z respektowaniem prostych zasad: wzajemnego szacunku, przestrzegania określonych norm „kultury”, skupiania się przede wszystkim na kryteriach umożliwiających osiągnięcie wspólnego sukcesu.
INTEGRACJA ZESPOŁU KLASOWEGO – KLASA 8C
- 3
SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU POMOCNIAKI W PEŁNI GOTOWE DO PRACY
To dopiero trzeci tydzień nowego roku szkolnego, a Szkolne Koło Wolontariatu POMOCniaki już w pełnej gotowości do pracy. Za nami koordynowanie zbiórki dla potrzebujących powodzian, wybory zarządu organizacji oraz pierwsze wyjścia do Przedszkola Samorządowego i Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzkowicach. Tym oto sposobem rozpoczęliśmy regularną współpracę z zaprzyjaźnionymi placówkami.
9
SŁODKIE PRZYWITANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH
Szkolne Koło Wolontariatu POMOCniaki przybyło do uczniów klas pierwszych w celu "słodkiego przywitania" najmłodszej grupy wiekowej w murach szkolnych. Dla wszystkich jest to początek nowej i wspaniałej przygody. Życzymy naszym najmłodszym uczniom samych sukcesów i tylko pomyślnych dni :)))
3
WSPARCIE ZBIÓRKI PRODUKTÓW DLA POWODZIAN
Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza również przyłączyła się do zbiórki produktów dla potrzebujących powodzian. Koordynatorem działań było Szkolne Koło Wolontariatu POMOCniaki. Uczniowie przygotowywali w pocie czoła paczki dla potrzebujących powodzian z Lądku Zdroju. Jesteśmy pod wrażeniem pozytywnego odzewu. Nasi podopieczni, zarówno z młodszego jak i starszego przedziału wiekowego, spisali się na medal. Niesamowite jest to, że darczyńcy nie ograniczali się do przyniesienia pojedynczych produktów, tylko przynosili torby wypełnione po brzegi. Intensywność zaangażowania przeszła najśmielsze oczekiwania. Dziękujemy Wam wszystkim bardzo serdecznie. Nasza organizacja czeka właśnie na takich ludzi jak WY. Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły pokazali, że można na nich liczyć. Jesteśmy z Was dumni :)
8
WAŻNA INFORMACJA
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach informuje, że jutro ( 19 września 2024r.) do godziny ok.12.00 parking przy ul. Szkolnej będzie nieczynny dla samochodów osobowych. Informacja znajduje się również w dzienniku elektronicznym.
APEL STARSZEJ I MŁODSZEJ GRUPY WIEKOWEJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ W GORZKOWICACH
18 września 2024r. w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Gorzkowicach odbyły się apele porządkowe młodszej i starszej grupy wiekowej. Dotyczyły one bezpieczeństwa na terenie szkoły oraz w drodze do i ze szkoły. Opiekunki Samorządu Uczniowskiego - P. Aneta Krawczyk oraz P. Anna Maniecka przypomniały uczniom podstawowe zasady funkcjonowania na terenie placówki, a szczególnie dotyczące poszanowania mienia szkolnego oraz utrzymania czystości na korytarzach i w toaletach. Poinformowały także o konsekwencjach wynikających z nieprawidłowego zachowania. Na apelu poruszono również temat budowy wokół szkoły i bezpiecznego przemieszczania się chodnikiem przy szkole. Nauczycielki podziękowały uczniom za okazanie pomocy powodzianom poprzez przynoszenie darów do szkoły oraz zachęciły pozostałe dzieci do włączenia się do akcji Szkolnego Koła Wolontariatu.
14
DZIEŃ KROPKI
Kiedy Peter Reynolds napisał "The Dot" nie myślał pewnie, że poruszy kropkowy świat. Jego książka opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti. Dziewczynka dzięki niej uwierzyła w siebie.
15 września obchodzi się Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie i nauczyciele na całym świecie, organizują wtedy wiele działań, które pomagają innym odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować.
W naszej szkole 16 września uczniowie od samego rana cieszyli się tym dniem.
Na korytarzach królowały stylizacje w kropki. W czasie przerwy uczniowie klas 1-3 mogli zrobić sobie zdjęcie w fotobudce ”The DOT”. Do akcji przyłączyli się także uczniowie świetlicy szkolnej wykonując tematyczną gazetkę oraz moc kropkowych prac plastycznych.W dniu dzisiejszym został również rozstrzygnięty konkurs organizowany przez Samorząd Uczniowski pt. „Wykropkuj swoje marzenia”. Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni plastycznej i twórczej, posługiwanie się różnymi technikami plastycznymi oraz twórcza organizacja czasu wolnego. Komisja w składzie:
- Dyrektor szkoły Pani Magdalena Treścińska-Niemczyk,
- Wicedyrektor szkoły Pani Małgorzata Sadura,
- Pani Anna Maniecka,
- Pani Ewa Turkowska,
- Pani Małgorzata Kaniowska,
wyłoniła następujących zwycięzców:
Klasy 1-3
1 miejsce – Marcelina Mucha kl. 1a
2 miejsce – Izabela Laszczyk kl.1a
3 miejsce – Michalina Popławska kl. 2b i Natalia Sobieszek kl. 2b
Klasy 4-6
1 miejsce – Michalina Mucha kl. 5a
2 miejsce – Joanna Kowalczyk kl. 4c
3 miejsce – Maja Krajewska kl. 4b
Komisja przede wszystkim oceniała samodzielność wykonywania prac, staranność oraz oryginalność.
Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za tak duże zaangażowanie.
To był wspaniały i niezapomniany dzień!
41
CIEKAWE PRELEKCJE - CZYLI JAK WYKORZYSTAĆ GODZINĘ WYCHOWAWCZĄ
Godzina wychowawcza to nie tylko okazja do złapania oddechu przed kolejnymi lekcjami, ale też świetny sposób na poznanie się i opowiedzeniu o swoim hobby. Podczas dzisiejszych zajęć uczniowie klasy 4b wraz z wychowawcą panią Izabelą Jachimczak, mieli okazję posłuchać ciekawej prelekcji na temat życia saren. Wojciech Sosnowski posiada nietypowe hobby – interesuje się życiem leśnym i zwierzętami tam mieszkającymi. Dzisiaj zaszczycił wszystkich opowieścią o parostku, czyli porożu sarny. Uczniowie dowiedzieli się czym różni się poroże od parostka, kiedy są okresy godowe, w jaki sposób i kiedy zwierzęta „gubią” swoje rogi. Ponadto, wszyscy mieli okazję się lepiej poznać poprzez uzupełnienie informacji o sobie :-)
Dziękujemy Wojciechowi za wspaniały wykład. Pasja, z jaką opowiadał o leśnym życiu, była naprawdę imponująca i zachęcająca do dalszego zgłębiania wiedzy.
1
WAŻNA INFORMACJA
W związku z przekazaniem terenu przy szkole pod budowę w ramach planowanej inwestycji od dn. 10 września 2024r. czynne jest tylko wejście do szkoły od strony ul. Kościelnej.
NARODOWE CZYTANIE W ŚWIETLICY SZKOLNEJ
W świetlicy SP w Gorzkowicach zorganizowano akcję Narodowego Czytania. W tym roku uczniowie czytali fragmenty „Kordiana” Juliusza Słowackiego.
Jest to 13 edycja tego przedsięwzięcia realizowanego pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej i ma na celu propagowanie czytelnictwa klasycznych polskich dzieł literackich.
Dzisiaj w świetlicy szkolnej czytaliśmy wspólnie fragmenty, a następnie omawialiśmy lekturę. Dzięki temu uczniowie ćwiczyli koncentrację uwagi podczas słuchania oraz poprawne formułowanie wypowiedzi słownych. Wydarzenie już od lat pomaga zwrócić uwagę na bogactwo polskiej literatury, zachęcając jednocześnie do samodzielnego czytania książek.
6
INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2024/2025 W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. HENRYKA SIENKIEWICZA W GORZKOWICACH
2 września 2024r. rozpoczęliśmy rok szkolny 2024/2025. Po wakacyjnej przerwie wszyscy powrócili z nową energią, gotowi na naukę, rozwijanie talentów i wspólne budowanie szkolnej społeczności.
Po Mszy Świętej zebraliśmy się na parkingu szkolnym, odśpiewaliśmy hymn państwowy i hymn szkoły.
Pani Dyrektor Magdalena Treścińska – Niemczyk serdecznie powitała wszystkich uczniów – w szczególności pierwszoklasistów oraz rodziców i grono pedagogiczne. Następnie przedstawiła wychowawców klas I oraz IV. Życzyła wytrwałości, owocnej pracy oraz samych sukcesów w nowy roku szkolnym. W swoim przemówieniu podkreśliła, jak ważna jest współpraca między uczniami, rodzicami i nauczycielami.
W czasie uroczystości nie zabrakło również symbolicznego gestu wdzięczności wobec Wójta Gminy Gorzkowice Pana Alojzego Włodarczyka, który zaszczycił nas swoją obecnością. W imieniu całej społeczności szkolnej otrzymał szczególne gratulacje z okazji 40-lecia pracy zawodowej.
Po części oficjalnej uczniowie spotkali się z wychowawcami w salach lekcyjnych, gdzie otrzymali informacje na temat organizacji pracy swojej klasy.Życzymy wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom, aby ten rok szkolny był pełen sukcesów, radości oraz wspólnych osiągnięć. Pamiętajmy, że każdy dzień jest szansą na naukę czegoś nowego i nawiązanie nowych relacji.
Powodzenia w nowym roku szkolnym!
28
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2024/2025
Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach oraz Grono Pedagogiczne serdecznie zapraszają na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025, które odbędzie się 2 września 2024r. o godzinie 9.00 na parkingu przy ulicy Szkolnej. Po części oficjalnej uczniowie udadzą się do swoich klas na spotkanie z wychowawcami. W przypadku niesprzyjającej pogody rozpoczęcie odbędzie się na hali sportowej.
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024
„Tyle było dni do utraty sił
Do utraty tchu tyle było chwil
Gdy żałujesz tych, z których nie masz nic
Jedno warto znać, jedno tylko wiedz, że
Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy
Ważnych jest kilka tych chwil, tych na które czekamy…”
Tak, tyle było dni… wspólnie spędzonych, przyjemnych, pełnych wrażeń, choć nie brakowało też momentów, podczas których emocje i stres sięgały zenitu. Zakończenie roku szkolnego oraz pożegnanie uczniów najstarszych klas, to zawsze pełne wzruszenia chwile. Radość z upragnionych wakacji miesza się z tęsknotą za przyjaciółmi i wspólnym podejmowaniem działań na rzecz środowiska szkolnego i lokalnego. „Do widzenia przyjaciele, coś się kończy, a coś zaczyna” śpiewały uczennice podczas montażu słowno-muzycznego. Najstarsi uczniowie zostawiają w murach szkoły nie tylko wiele bliskich ich sercu osób, ale także ogrom pracy, zaangażowania, a przede wszystkim radość, śmiech i mnóstwo wartych zapamiętania aktywności. Wspaniała inscenizacja z typowego dnia klasy ósmej, w pełni oddawała poczucie humoru uczniów i ich pozytywne nastawienie do życia. W tym ważnym i uroczystym dniu swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście:
Wójt Gminy Gorzkowice Pan Alojzy Włodarczyk,
Dyrektor Administracji Placówek Oświatowych w Gorzkowicach Pan Daniel Słowik,
Dyrektor Biblioteki Publicznej i Domu Kultury w Gorzkowicach Pani Małgorzata Gadecka,
Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Gorzkowicach Pani Magdalena Rutka,
Kierownik Samorządowego Klubu Dziecięcego i Klubu Malucha w Gorzkowicach Pani Anna Jarosińska,
Proboszcz Parafii Gorzkowice ksiądz kanonik Ryszard Bryłka,
Prezydium Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Gorzkowicach na czele z przewodniczącą Panią Ewą Nowicką – Mirek.
Dzisiejsze wydarzenie to również ważny moment dla przedstawicieli pocztu sztandarowego, podczas którego nastąpiło przekazanie symbolu szkoły z rąk Kacpra Klęski do Przemysława Bielińskiego.
Pozostali uczniowie klas 4-8 dumnie odebrali nagrody za wzorowe zachowanie i wyróżniające wyniki w nauce od Dyrektora Szkoły Pani Magdaleny Treścińskiej – Niemczyk oraz wychowawców.
Żegnając naszych najstarszych uczniów, można już powiedzieć absolwentów, życzymy im samych sukcesów, wiary we własne możliwości, rozwijania pasji i poszerzania horyzontów. To wcale nie
koniec, a wprawdzie dopiero początek, ponieważ nauka to podróż, która trwa przez całe życie.
Za inscenizację słowno – muzyczną, dekorację oraz zaproszenia odpowiedzialne były panie Maria Czabańska, Renata Ziemba i Izabela Jachimczak. Ceremoniał przekazania sztandaru i część oficjalną uroczystości przygotowali opiekunowie Samorządu Uczniowskiego, panie Ewa Turkowska i Anna Maniecka.
Nagłośnienie i pomoc techniczna – pan Marek Siewierski, zdjęcia – pan Mirosław Rzepecki.92
WARSZAWA OKIEM DWUNASTOLATKA
We wtorek 18 czerwca 2024 roku pojechaliśmy na wycieczkę do Warszawy. Czekaliśmy na to kilka miesięcy. Wreszcie nadszedł ten dzień. Mimo wczesnej pory zbiórki nikt z kolegów i koleżanek z klasy 5a i 5c się nie spóźnił. Oczywiście przy wsiadaniu do autobusu dziewczyny miały pierwszeństwo! Podczas podróży dowiedzieliśmy się mnóstwo ciekawych rzeczy związanych z Warszawą i jej historią od pani pilot, która często zadawała nam trudne pytania. Zawsze znalazł się ktoś wśród nas, kto znał odpowiedź. Pierwszym punktem zwiedzania było „najszczęśliwsze miejsce w Warszawie”. Brzmi ciekawie? To Muzeum Łazienki Królewskie, letnia rezydencja króla Stanisława Augusta tworząca klasycystyczne zabytki i historyczne ogrody. Zachwycił nas Pałac na Wyspie, Stara Oranżeria, Pałac Myślewicki oraz ogrody ze ścieżkami, alejkami, gdzie spacerowaliśmy wśród drzew, krzewów i kwiatów. Przed Pomnikiem Chopina zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. W miejscu tym w każdą niedzielę odbywają się letnie koncerty, które mają długą tradycję i cieszą się dużą popularnością zarówno wśród turystów, jak i mieszkańców Warszawy. W dalszą trasę wycieczki udaliśmy się metrem, jedynym w Polsce systemem kolei podziemnej, która powstała w 1995 roku. Większość z nas pierwszy raz miała okazję przejechania się tym szybkim środkiem lokomocji. Na szczęście zdążyliśmy na zmianę warty pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego. Dalszy spacer Krakowskim Przedmieściem obok Pałacu Prezydenckiego doprowadził nas do Kolumny Zygmunta III Wazy i warszawskiego Starego Miasta. Tam mieliśmy czas wolny na kupienie pamiątek. Po smacznym obiedzie została nam jeszcze jedna atrakcja dzisiejszej wyprawy, a mianowicie Pałac Kultury i Nauki. Przejeżdżając ulicami Warszawy przewodnik pokazywał nam i opowiadał o ważnych miejscach miasta. PKiN położony przy Placu Defilad jest najwyższym zabytkiem w Polsce. Budowla ma 46 kondygnacji w tym 2 podziemne. Wysokość Pałacu początkowo wynosiła 230,68 m. W roku 1994 dodano do iglicy wspornik antenowy, co spowodowało zmianę wysokości PKiN do 237 m. Winda zabrała nas na 30 piętro, na taras widokowy. Podziwialiśmy panoramę miasta z ogromnej wysokości. Szczęśliwi i pełni wrażeń estetycznych wróciliśmy do domu. Czekamy na kolejne wycieczki i dziękujemy nauczycielom za opiekę.
31
APEL STARSZEJ I MŁODSZEJ GRUPY WIEKOWEJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ W GORZKOWICACH
W dniu 19 czerwca 2024 roku w Szkole Podstawowej w Gorzkowicach w poszczególnych grupach wiekowych odbyły się apele podsumowujące osiągnięcia uczniów. Dyrektor szkoły, pani Magdalena Treścińska – Niemczyk oraz wicedyrektor szkoły pani Małgorzata Sadura wręczyły uczniom nagrody i dyplomy za osiągnięcia i udział w konkursach szkolnych, zawodach sportowych, pracę w organizacjach oraz stuprocentową frekwencję. Podczas apelu uczniowie wysłuchali prelekcji policjanta – młodszego aspiranta Marcina Błaszczyka, który przypomniał zasady bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku. Zwrócił również uwagę na bezpieczeństwo w sieci oraz odpowiedzialność karną małoletnich.
113
WYCIECZKA DO TORUNIA
12 czerwca 2024r. uczniowie klas 4b i 5b wybrali się na wycieczkę do grodu polskiego astronoma – Torunia. W pierwszej kolejności uczestnicy zobaczyli wykonany z brązu pomnik – Mikołaja Kopernika, jeden z najbardziej popularnych i najczęściej fotografowanych obiektów miasta. Następnie wąskimi i barwnymi uliczkami Starego Miasta udali się do średniowiecznej baszty – Krzywej Wieży. Według legendy, jej powstanie wiąże się z postępkiem jednego z toruńskich krzyżaków, który wbrew obowiązującym zasadom zakochał się i spotykał z piękną córką bogatego kupca. Pokutą za złamanie ślubu czystości miało być wzniesienie pochyłej wieży, jako symbolu odejścia od surowej zasady zakonnej. Szybkim krokiem wycieczka kierowała się wzdłuż murów obronnych, brzegiem królowej rzek – Wisły, do Kamienic pod Gwiazdami. Jest to miejsce dawnych rezydencji bogatych toruńskich patrycjuszy. W dalszej kolejności można było zobaczyć piernikową Aleję Gwiazd, Dwór Artusa i Fontannę Flisaka, gotycki Kościół Mariacki i fontannę z żabkami, które pogłaskane po grzbiecie - przynoszą szczęście.
Atrakcją wyjazdu były warsztaty kulinarne, na których uczniowie dowiedzieli się jakie były dawne tradycje piernikarskie, poczuli zapachy przypraw korzennych pochodzących z dalekich krain. Na koniec uczniowie upiekli sobie pierniczki.
Zmęczeni, mali turyści, pełni pozytywnych wrażeń wrócili do domu.
47
AKADEMIA Z OKAZJI ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2023/2024
Akademia z okazji zakończenia roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się 20 czerwca o godz. 10.00 w hali sportowej, odbiór świadectw - 21 czerwca o godz. 9.00 w klasach.
WARSZTATY EKONOMICZNE W GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W GORZKOWICACH
We wtorek 11 czerwca uczniowie klasy 2a i 3c Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach uczestniczyli w warsztatach ekonomicznych w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gorzkowicach.
Uczniowie klasy 2a podczas warsztatów pn. „Mały finansista” dowiedzieli się po co są banki i ubezpieczyciele. Wspólnie rozwiązywali ekonomiczne przygody i odpowiadali na pytania czym są odsetki, a także czy zawsze warto pożyczać i oszczędzać pieniądze w banku. Tworzyli polisy ubezpieczeniowe i zastanawiali się, kiedy można kupić ochronę ubezpieczeniową. Głównym celem warsztatów było pokazanie dzieciom do czego służą instytucje finansowe (banki, ubezpieczyciele) i kiedy można skorzystać z ich usług.
Uczniowie klasy 3 c uczyli się, jak być strażnikami domowego budżetu. Dowiedzieli się czym jest gospodarstwo domowe, a także jakie ma przychody i wydatki. Uczniowie tworzyli własny budżet domowy i dzięki kreatywnym, ekonomicznym przygodom same doszły do ciekawych wniosków – jak można przestrzec się przed deficytem budżetowym. Głównym celem warsztatów było uświadomienie dzieci, że każdy z nas codziennie podejmuje ekonomiczne decyzje, które wpływają na sytuację finansową całej rodziny.
Dziękujemy za kolejne zaproszenie Pani Małgorzacie Gadeckiej - Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej i Domu Kultury Gminy Gorzkowice.
Opiekę nad uczniami pełnili nauczyciele: p. Aneta Krawczyk, p. Marzena Marczak, p. Agnieszka Chycka, p. Monika Jachimczak i p. Ewelina Nowak.
44
WYCIECZKA UCZNIÓW DO WARSZAWY - KLASA III A, III C
7 czerwca bieżącego roku uczniowie klas trzecich wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Warszawy. O godzinie 6.40 rozpoczęliśmy podróż autokarem do naszej stolicy. Pierwszym punktem programu było spotkanie z przewodnikiem pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Po zapoznaniu się z jego historią udaliśmy się na zwiedzanie Łazienek Królewskich, które są jednym z najbardziej rozpoznawalnych zabytków miasta. Podczas spaceru wśród drzew, krzewów i kwiatów, udało nam się zobaczyć wiele zwierząt. Dużym zainteresowaniem cieszył się paw, który pokazywał nam swoje piękne, rozproszone pióra. Po spacerze odwiedziliśmy Pałac na Wodzie, zbudowany na jednej z wysp w samym centrum parku. Pałac ten był miejscem letniego odpoczynku króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. We wnętrzu pałacu podziwialiśmy obrazy królewskich kolekcji oraz pomieszczenia króla, tj. garderobę, kaplicę, salę balową. Następnie udaliśmy się pod Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie właśnie odbywała się zmiana warty. W drodze na Stare Miasto, widzieliśmy Pałac Belwederski – rezydencję Prezydenta RP oraz Hotel Bristol. Na Starym Mieście podziwialiśmy piękno budynku Zamku Królewskiego w stylu barokowo-klasycystycznym, Kolumnę Zygmunta, pomnik Małego Powstańca i mury Barbakanu. Na Rynku Starego Miasta, obok pomnika Syrenki warszawskiej uczniowie mieli okazję obejrzeć i wysłuchać kataryniarza warszawskiego, który wzbudził wśród nich duże zainteresowanie. Po smacznym obiedzie czekał na nas następny punkt programu – zwiedzanie By Happy Museum, to miejsce wzbudziło u uczniów dużo pozytywnych emocji. W słodko-bajkowo-pastelowej niepowtarzalnej scenografii z kultowymi dounatami, ogromnymi słodyczami uczniowie z wielką radością robili zdjęcia, dobrze się przy tym bawiąc. Naładowani pozytywnymi emocjami wróciliśmy do domu.
164
ZBIÓRKA KARMY DLA PSÓW ZAKOŃCZONA SUKCESEM!
Dobiegła końca akcja zbiórki karmy dla psów, zorganizowanej przez Szkolne Koło Caritas. Przez dwa tygodnie udało nam się zebrać ponad 130 kg suchej i mokrej karmy dla psów. Zbiórka pokazała, że wszystkim osobom wspierającym akcję nie jest obojętny los porzuconych i bezdomnych zwierząt. Wszystkim ofiarodawcom za ogromne serce, zaangażowanie i ogromną pomoc bezdomnym psom z Fundacji „Masz Nosa” w imieniu "naszych braci mniejszych"serdecznie dziękujemy.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie